niedziela, 4 grudnia 2011

Ensemble 56 featuring Mikołaj Trzaska [Rafał Mazur / Mieczysław Górka / Mikołaj Trzaska] - 05.12.2011, Dragon, Mały Dom Kultury

Ensemble 56 featuring Mikołaj Trzaska, poster by Maciej Krych

56 to numer heksagarmu księgi „I- Cing" o nazwie LU - „wędrowiec" (wanderer). Dla wędrowca domem jest droga. Spotykając na niej różnych ludzi musi nauczyć się z nimi kontaktować i współpracować niezależnie od ich pochodzenia i tradycji którą reprezentują. Muzyka zespołu to improwizowane kompozycje powstające w „przestrzeni wspólnej", pomiędzy doświadczeniami i preferencjami każdego z muzyków, łączące elementy różnych stylistyk w paradygmacie „estetyki transidiomatycznej" (transidiomatic aesthetic).

Ensemble 56 - zespół współczesnego jazzu, działający metodą "kompozycji spontanicznej", co oznacza, że utwory są w całości improwizowane podczas koncertów. Silnie zakorzeniony w języku jazzowej tradycji poszukuje nowych brzmień i wartości artystycznych poruszając się ponad stylami, wzbogacając swoją twórczość środkami muzyki współczesnej i nawiązując do tradycji muzycznych innych kultur.

Mieczysław Górka: drums, percussion, objects
Rafał Mazur: acoustic bass guitar
Mikołaj Trzaska: saxophones, clarinets05.12.2011, Dragon, Mały Dom Kultury
start: 20:00Ensemble 56

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz