wtorek, 6 sierpnia 2013

Wojtek Juszczak [1964-2013]

Wojtek Juszczak, photo by Krzysztof Wesołowski


Pożegnaliśmy dziś wspaniałego człowieka i oddanego przyjaciela - Wojtka Juszczaka. Człowieka, którego miłość do muzyki wielokrotnie była dla nas inspiracją - także w tym co robiliśmy w ramach Nowego Wieku Awangardy.

Wojtek, gdy tylko mógł wspierał nasze działania - chociaż niektórzy postrzegali nas jako konkurencję jego działalności w poznańskiej Estradzie. Bez jego wsparcia, starań i zupełnie bezinteresownej (dla niektórych nawet niezrozumiałej) pomocy, wiele naszych koncertów - jak choćby Resonance Kena Vandermarka - nigdy nie doszło by do skutku. Dziękowaliśmy Tobie za to wtedy, dziś chcemy to raz jeszcze powtórzyć.

Chcemy podziękować Tobie, Wojtku, bardzo - za to, że mieliśmy szczęście Ciebie poznać i od Ciebie się uczyć. Za zaufanie Twoje i oddanie. I wielką, wielką bezinteresowność. Przyjaźń i ciepło. Za koncerty i muzykę. Za Twoją wielką życzliwość - także gdy robiliśmy coś bez Ciebie - zawsze gotów byłeś nam pomóc.

Straciliśmy człowieka, który jak nikt inny w naszym mieście - i piszemy to z pełną świadomością - łączył miłość do współczesnej sztuki z metafizyczną głębią spojrzenia.

Dziękujemy Wojtku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz