piątek, 24 lutego 2012

Wolfgang Reisinger

Wolfgang Reisinger

Wolfgang Reisinger - urodził się w Wiedniu 1955 roku. Pierwszy muzyczny trening otrzymał w wieku sześciu lat w Wiedeńskim Chórze Chłopięcym. Później uczęszczał na zajęcia z klasycznej gry na pianinie w Konserwatorium, a następnie uczył się grać na perkusji w Hochschule fur Musik w Wiedniu pod okiem solowego bębniarza Wiedeńskiej Filharmonii - Richarda Hochrainera.
Poprzez improwizację doszedł do jazzu. Przez kilka lat grał jako niezależny muzyk, a później dołączył do nowo utworzonej Vienna Art Orchestra, z którą grał 10 lat (1979-1989).
Wpływy zarówno jazzu, jak i muzyki współczesnej można usłyszeć w jego Project Extended Solo Drumming. Jest to program koncertu solowego, który łączy ze sobą perkusję, orkiestralne instrumenty perkusyjne i elektroniczną muzykę na żywo. Wolfgang Reisinger koncertował w tym stylu w różnych duetach, m.in. z Davem Liebmanem, Kazue Sawai - Japończykiem grającym na koto oraz z Wolfgangiem Mittererem - austriackim kompozytorem i mistrzem muzyki elektronicznej.Dave Liebman / Jean-Paul Celea / Wolfgang Reisinger

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz